auto prędkość
Fot. KPP Stargard

Kijanka pędziła po chociwelce. Na liczniku 165 km/h

Stargardzcy policjanci drogówki z grupy Speed zatrzymali na drodze wojewódzkiej 142 kierowcę, który jechał autem znacznie powyżej dozwolonej prędkości. Mężczyzna został surowo ukarany.

– Policjanci podczas patrolowania drogi wojewódzkiej 142, tak zwanej chociwelki, zauważyli pojazd marki kia, który ewidentnie przemieszczał się o wiele szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące na tym odcinku limity prędkości – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska.

Za kierownicą auta, potocznie zwanego kijanką, siedział 54-letni mężczyzna.

– Mężczyzna nie zważając na warunki panujące tego dnia na drodze pędził z prędkością 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 – informuje Justyna Siwarska.

54-latek został surowo ukarany za swoje zachowanie na drodze.

– Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 2500 złotych, a jego konto „wzbogaciło się’’ o 15 punktów karnych – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

mł. asp. Justyna Siwarska