Aleksandra Baltissen
Aleksandra Baltissen

Klimatyczne spotkanie z poetką Aleksandrą Baltissen

Spotkaniem z poetką pochodzącą ze Stargardu, która przyjedzie tu z Holandii, gdzie teraz mieszka, rozpoczyna się nowy cykl spotkań literackich Książnicy Stargardzkiej: „Spotkania z poezją – słowem i muzyką malowane”.

Spotkania w ramach nowego cyklu odbywać się będą w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu pod ratuszem. Pierwsze już w najbliższy piątek 18 listopada 2022 roku, od godziny 17. Wstęp wolny.

– Naszym pierwszym gościem będzie pochodząca ze Stargardu poetka, eseistka, prozaiczka i wolontariuszka, od kilkunastu lat na stałe mieszkająca w Holandii Aleksandra Baltissen – mówi Ilona Kowal, organizatorka i moderatorka nowego cyklu spotkań Książnicy Stargardzkiej, na co dzień kierująca w niej Wypożyczalnią Główną.

Na spotkaniu czytane będą utwory autorstwa poetki przez zaproszonych gości. M.in. przez dziennikarkę Stargard.News. Zapraszamy!

Partnerem cyklu zostało Stargardzkie Centrum Kultury. Młodzi zdolni wokaliści z Pracowni Wokalnej De Facto, prowadzonej przez Celinę Gładysz, będą uprzyjemniać spotkania w Piwnicy TPS występami na żywo.

Spotkania słowem i poezja malowane

Kilka słów o autorce: Pani Aleksandra od 1992 roku na stale mieszka w Holandii. To autorka tomików poezji: „Kwiaty wierszem”, „Całuj życie”, „Serce mówi do serca”, „Kwiaty szczęścia”, „Dlaczego tak”, „Kwietni goście i domownicy” i „Bądź tam” oraz „Perfumy wierszem”.

W 2014 roku nominowana do nagrody Polak Roku w Holandii „Polonus”.

Założycielka i prezes Klubu Literackiego „Wiatrak” w Heerlen w Królestwie Niderlandów, organizatorka imprez kulturalnych promujących polską kulturę za granicą.

Przed laty, w czasie pracy zawodowej w Stargardzie, także związana była z działalnością kulturalną.