Kluczevia Stargard

Kluczevia Stargard ostro wystartowała w IV lidze. Gorzej rezerwy Błękitnych

Sezon 2022/2023 rozpoczęli dzisiaj czwartoligowcy. Na inaugurację Polski Cukier Kluczevia Stargard mierzył się z Białymi Sądów.

W derbach powiatu stargardzkiego sporo się działo. Sypały się zarówno gole, jak i kartki. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. Gospodarze wysoko zwyciężyli.

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostało na przebudowanym stadionie przy ulicy Niemcewicza w dzielnicy Kluczewo. Piłkarze biegali po nowej murawie, a kibice zasiedli na nowych trybunach.

Mający ambitne cele na ten sezon Polski Cukier Kluczevia wygrał w derbach powiatu stargardzkiego 6:0. Po pierwszej połowie prowadził 2:0, po golach Kacpra Dudka. W drugiej połowie bramkę z karnego strzelił Michał Magnuski. Później dwa gole strzelił Kamil Bartoszyński. Później stargardzki zespół nie wykorzystał karnego, ale w końcówce spotkania dołożył jeszcze jedno trafienie, wutorstwa Piotra Surmy, wygrywając 6:0.

W zachodniopomorskiej IV lidze występują także rezerwy Błękitnych Stargard. Drugi stargardzki zespół także już ma za sobą inaugurację. Tyle że nie tak udaną jak Kluczevia. Rezerwy Błękitnych przegrały dzisiaj na wyjeździe z Iskierką Szczecin 1:2.

W drugiej kolejce spotkań dojdzie do derbó Stargardu. Na stadionie przy ulicy Ceglanej w sobotę, 13 sierpnia Błękitni II podejmą Polski Cukier Kluczevię. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.