Fot Pixabay.com

Kluczevia zwycięstwem pożegnała się z III ligą. Błękitni na koniec przegrali

W grupie 2 III ligi piłkarskiej rozegrana została ostatnia seria spotkań w sezonie 2021/2022. Jeden stargardzki zespół wygrał u siebie, drugi przegrał na wyjeździe.

U siebie grał dzisiaj Polski Cukier Kluczevia Stargard. Stargardzki zespół od kilku tygodni wie, że w III lidze spęzi tylko sezon. Beniaminkowie nie udało się utrzymać. Ale na pożegnanie zwyciężył. Pokonał Sokoła Kleczew 2:1. Gole w stargardzkiej drużynie strzelili Kamil Bartoszyński i Konrad Korczyński. W Sokole bramkę strzelił Tomasz Kowalczuk.

Kluczevia zgromadziła w sezonie 26 punktów. Odniosła w sezonie 7 zwycięstw, miała 5 remisów i 22 porażki. Strzeliła 28 goli, a rywale strzelili im 665. Uplasowała się na siedemnastym, przedostatnim miejscu.

Na dziewiątym miejscu rozgrywki zakończyli Błękitni Stargard. Na pożegnanie tego sezonu ulegli na wyjeździe Bałtykowi Koszalin 2:3. Gole w stargardzkiej drużynie strzelili Mateusz Frankowski, Damian Niedojad. W ekipie gospodarzy bramki zdobyli Rafał Kruczkowski, Borys Sobstyl-Jałoszyński, Dawid Gruchała-Węsierski.

Błękitni zgromadzili w sezonie 45 punktów. Odnieśli 13 zwycięstw, mieli 6 remisów, 15 porażek. Strzelili 48 goli, a rywale strzelili im 54.

Na pierwszym miejscu w grupie 2 III ligi uplasowała się Kotwica Kołobrzeg, która powalczy w barażąch o awans na drugoligowe boiska. Na trzech ostatnich miejscach uplasowały się Gwardia Koszalin, Polski Cukier Kluczevia Stragard, Elana Toruń.