MAH Stargard sprzątanie
Kwietniowe sprzątanie, fot. Andrzej Bierca, Muzeum w Stargardzie

Kolejna akcja sprzątania dawnego cmentarza

Stargardzcy muzealnicy w sobotę 18 listopada 2023 roku, od godziny 9, już po raz trzeci zapraszają do udziału w akcji porządkowania historycznego cmentarza na obrzeżach byłej wsi Burzykowo. Obecnie jest to teren Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii – dzielnica Stargard Kluczewo Lotnisko.

– Podczas poprzednich dwóch wiosennych spotkań 1 i 15 kwietnia br. udało się wspólnymi siłami odnaleźć ponad trzydzieści płyt, kamieni nagrobnych, fragmentów krzyży żeliwnych, które upamiętniały zmarłych mieszkańców Burzykowa/Bulsar – informuje kustosz Andrzej Bierca z Działu Dokumentacji Zabytków Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie, pomysłodawca i organizator akcji. – Miejscowość ta wraz z wyżej wymienioną nekropolią w latach 1952-1992 leżała na obszarze garnizonu lotniczego Armii Radzieckiej, a obecnie znajduje się na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie – dzielnica Stargard Kluczewo Lotnisko.

Burzykowo
MAH Stargard

Andrzej Bierca zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w jego przedsięwzięciu.

– W miarę możliwości proszę ze sobą zabrać oprócz rękawic roboczych, proste narzędzia jak np. szpadel, łom, sekator, itp. – zachęca A. Bierca z MAH Stargard, koordynator prac. – Osoby chętne do współpracy proszone są o zgłoszenie swojego udziału przez wiadomość prywatną na fanpage MAH lub pod numerem telefonów: 91 578 38 35 (wew. 36) lub 500-133-747.