Policja na ulicy Szczecińskiej
Fot. KPP Stargard

Kolejny narkotykowy diler w rękach stargardzkiej policji

Drogówka z KPP Stargard zatrzymała na ulicy Szczecińskiej opla. 38-letni pasażer miał przy sobie aż 200 gramów amfetaminy. Okazało się, że był poszukiwany.

– W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którym podróżowało 3 mężczyzn – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kiedy funkcjonariusze podeszli do auta siedzący w nim mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać, byli pobudzeni i niespokojni. Ponadto w samochodzie czuć było zapach charakterystyczny dla marihuany.

W trakcie kontroli okazało się, że 38-letni pasażer miał w plastikowym pudełku blisko 200 gramów amfetaminy. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie do odbycia kary pozbawienia wolności.

– U kolejnego pasażera policjanci znaleźli susz roślinny. Badanie wykazało, że jest to marihuana. 38-latek i jego starszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu – relacjonuje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.