Wiadukt Bogusława IV w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Kolejny wiadukt w Stargardzie zamknięty. Dla pieszych i kierowców

Od dzisiaj zamknięty jest ruch na drodze pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. Tylko przez niespełna dobę otwarte był drogi pod wszystkimi wiaduktami na terenie Stargardu.

W Stargardzie trwa inwestycja PKP PLK, będąca elementem modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. Przebudowywane są cztery wiadukty i perony na dworcu kolejowym.

Od jesieni 2019 roku, kiedy rozpoczęły się roboty w Stargardzie, na zmianę zamykane są drogi pod wiaduktami. Wczoraj krótko po godzinie 15.30 otwarto ruch pod wiaduktem w centrum miasta. Przez niecałą dobę można było przejeżdżać i przechodzić pod wszystkimi wiaduktami na terenie Stargardu. Dzisiaj o godzinie 12.45 zamknięta została droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV.

Zamknięcie ruchu pod tym wiaduktem nie oznaczało rozpoczęcia od razu tam prac. Niejeden mieszkaniec krytykuje wprowadzanie w ten sposób zmian w organizacji ruchu. W komentarzach na naszym fanpejdżu nie brakuje opinii, że przez cały weekend powinna zostac otwarta droga pod wiaduktem na Bogusława IV, a zamknięcie jej powinno nastąpić od poniedziałku. Tak jednak nie jest i już nie można pod tym wiaduktem jeździć i przechodzić.

Po zamknięciu w sobotnie wczesne popołudnie ruchu na drodze pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV zaczęły się korkować ulice Bema i 11 Listopada w kierunku wiaduktu w centrum miasta. Sytuacja zmieniła się po godzinie 14, kiedy ustał sobotni handel w wielu miejscach i znacznie zmniejszył się ruch pojazdów.

W rejonie centrum Stargardu otwarte dla kierowców i pieszych pozostają drogi pod wiaduktami przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego i Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Cały czas jest też otwarte tymczasowe przejście prowadzące z centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej na ulicę Dworcową. W tym przxypadku idzie się przez dworzec kolejowy. To jedyne na ten moment przejście na jedyny czynny obecnie peron 3 dworca PKP.