koncert pasyjny

Koncert pasyjny Orkiestry Camerata Stargard

Vivaldi i Haydn zabrzmią w murach kościoła Ducha Św. Już w najbliższą niedzielę, 26 marca. Z Orkiestrą Camerata Stargard zaśpiewa światowej sławy kontratenor Rafał Tomkiewicz. Bilety w cenie 45 i 30 zł do nabycia w SCK.

W kościele Świętego Ducha w niedzielę 26 marca 2023 roku, o godzinie 19, będzie Koncert pasyjny Orkiestry Camerata Stargard.

W programie Stabat Mater Antonio Vivaldiego i Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu Josepha Haydna.

Solistą będzie wybitny kontratenor Rafał Tomkiewicz.

Informacje ze strony artysty: Rafał Tomkiewicz ukończył w 2018 roku klasę śpiewu prof. Artura Stefanowicza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W sezonie 2017/19 był członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W 2017 roku zdobył I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz oraz wyróżnienie specjalne w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej w Poznaniu.

Zadebiutował w 2017 roku rolą tytułową w operze Il Giasone Cavalli, a następnie w 2018 roku wcielił się w rolę Nino w operze Il Trespolo tutore Alessandro Stradellego, obie inscenizacje w Collegium Nobilium w Warszawie.

Występował na takich scenach jak Theater an der Wien / Kammeroper w Wiedniu (G.F. Händel „Giustino” – Anastasio, A. Vivaldi „Bajazet” – Tamerlano, R. Cavalli „Il Giasone” – Giasone, Teatro Comunale w Bolzano (Włochy), w Operze w Biel/Bienne (Szwajcaria) – P. Eötvös „Radames” – Radames, Teatr Wielki w Poznaniu G.F. Händel „Giulio Cesare” – Tolomeo, „Jephta” – Hamor, Polska Opera Królewska w Warszawie G.F. Händel „Rodelinda” – Unulfo, na Festiwalu Dramma per Musica w Warszawie, Alessandro Stradella Festival w Vitebro (Włochy) oraz w salach koncertowych Genewy, Lozanny, Bydgoszczy i Warszawy.

Rafał Tomkiewicz występował z takimi dyrygentami jak P. Esswood, Ch. Molds, B. Bayl, K. Garstka, L. Stawarz, R. Diaz-Cajamarca, M. Chryssicos i A.de Carlo.

Artysta zapraszany jest przez takie orkiestry jak Freiburger Barockorchester, Mare Nostrum, Royal Baroque Ensemble, Bach Consort Wien, Capela Regia Polona i wiele innych.

W 2019 roku ukazało się pierwsze światowe DVD z operą A. Stradella „Il Trespolo tutore”, w której partię Nino wykonał Rafał Tomkiewicz pod dyrekcją A.de Carlo dla DUX, a w październiku 2020 roku na nagraniu CD ukazała się opera dla Arcane.

Dyrygować i grać na klawesynie będzie maestro Kuba Wnuk, dyrygent Orkiestry Camerata Stargard oraz Warszawskiej Opery Kameralnej.

Bilety na niedzielny koncert (w ograniczonej możliwościami kościoła liczbie 300 sztuk) są do nabycia w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury w cenie 45 zł normalny i 30 zł ulgowy.

Stargard.News jest wśród patronów medialnych wydarzenia.

Kościół Ducha
Koncert odbędzie się w kościele Ducha Św., ze względu na to, że jest to jedyny ogrzewany kościół w mieście, fot. Emilia Chanczewska