trening stargardzkiej spójni
Fot. Grzegorz Drążek

Koniec przygotowań do sezonu. Spójnia Stargard rozpoczyna pierwszoligowe granie

27 września PGE Spójnia Stargard zagra na wyjeździe z Decką Pelplin w pierwszym meczu stargardzkiego klubu w sezonie 2025/2026 w I lidze koszykarzy.

W pierwszej kolejce I ligi koszykarzy, która rozegrana została kilka dni temu, stargardzki zespół pauzował. Wynika to z tego, że na zapleczu ekstraklasy rywalizuje siedemnaście drużyn i w każdej serii spotkań ktoś pauzuje. Jako pierwsza była to PGE Spójnia.

Swoje pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2025/2026 stargardzki zespół rozegra w najbliższą sobotę, 27 września. Mierzyć się będzie na wyjeździe z Decką Pelplin, która w pierwszej kolejce spotkań wygrała w Katowicach z Miners 82:59.

Kibice Spójni liczą, że w pierwszym po degradacji z ekstraklasy pierwszoligowym sezonie stargardzki klub włączy się do rywalizacji o najwyższe cele. Czy tak może być, przekonamy się po rozegraniu nie jednego czy dwóch, ale siedmiu, ośmiu meczów. Wtedy będzie można pokusić się o pierwsze oceny tego, na co w tym sezonie stać PGE Spójnię Stargard.

Stargardzki klub skorzystał z opcji zatrudnienia dwóch obcokrajowców. Jest mierzący 211 centymetrów Łotysz Ilja Gromovs i rozgrywający z USA Jalen Ray. W Spójni zagrają też doświadczeni polscy zawodnicy. Wśród nich jest Paweł Kikowski, jedyny koszykarz podstawowego składu z poprzedniego, ekstraklasowego sezonu. Jest też Jarosław Mokros, który ma za sobą grę w niejednym klubie ekstraklasy. Są także byli zawodnicy ekstraklasy, a ostatnio pierwszoligowcy Wojciech Czerlonko i Igor Wadowski.

Jeśli chodzi o wychowanków Spójni Stargard, to do stargardzkiego klubu powrócił Szymon Szmit. Jest także grupa koszykarzy Akademii Spójni Stargard.

W roli trenera PGE Spójni Stargard debiutuje Marek Popiołek. A drugim trenerem został szkoleniowiec młodzieżowych grup Spójni Michał Trypuć.

Stargardzki zespół przygotowując się do sezonu rozgrywał mecze towarzyskie. Były zwycięstwa i porażki. Teraz czas na ligowe granie. Najpierw wyjazdowe w Pelplinie.