Spójnia

Koszmar drugiej połowy wrócił. Rzucili PGE Spójni setkę

Stargardzki zespół przegrałw trzynastej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 85:100. To siódma porażka PGE Spójni.

Stargardzki zespół jechał do Dąbrowy Górniczej jako faworyt. Miał sześć zwycięstw, a MKS cztery. Przed meczem ze Spójnią klub z Dąbrowy Górniczej wygrał tylko jedno na pięć spotkań. Natomiast stargardzki zespół wygrał tyrzy na pięć ostatnich meczów. W piątkowy wieczór to jednak MKS był górą.

To było wyrównane spotkanie, w którym w pierwszej połowie nieco lepiej wypadli goście. Na początek wygrywali 9:0, później gra się wyrównała, ale przez większość pierwszej i drugiej kwarty stargardzki zespół miał kilka punktów więcej.

Nie pierwszy raz w tym sezonie PGE Spójnia zawaliła drugą połowę. W trzeciej kwarcie posypała się jej gra i w ataku i obronie. MKS w 10 minut rzucił 35 punktów, a stargardzki klub tylko 19. W czwartej kwarcie gospodarze trafili pięć trójek i wybili z głowy PGE Spójni myśli o zwycięstwie w tym spotkaniu.

To było jedno ze słabszych spotkań stargardzkiego zespołu w obronie. We wcześniejszych dwunastu spotkaniach nikt nie rzucił PGE Spójni 100 punktów lub więcej. A i w ataku nie było ciekawie. Statystyki wskazują na 18 zgubionych piłek, tylko przeciwko Anwilowi Włocławek zanotowano więcej takich sytuacji, bo 19.

W stargardzkiej drużynie należy pochwalić Barreta Bensona, który rzucił 20 punktów i miał 11 zbiórek. Courtney Fortson także miał niezłe liczby, bo rzucił 18 pkt i miał 11 asyst, ale miał także 8 zgubionych piłek.

PGE Spójnia przegrała 85:100. To wynik, który satysfakcjonował szczególnie trenera MKS Jacka Winnickiego, który ograł klub, który jakiś czas temu prowadził. Stargardzki zespół ma sześć zwycięstw i siedem porażek. W kolejnym spotkaniu zagra 30 grudnia u siebie, a jego rywalem będzie Rawlplug Sokół Łańcut.

MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard 100:85 (15:21, 26:27, 35:19, 24:18)

MKS: Krampelj 26 (dwa razy za 3 pkt), Chealey 25 (2), Bluiett 15 (5), Drame 15 (1), Kucharek 9 (3), Mokros 5, Radwański 5 (1), Piechowicz, Rajewicz.

PGE Spójnia: Benson 20, Fortson 18 (2), Mathews 12 (2), Kikowski 10 (1), Clarke 7, Gruszecki 7 (2), Brenk 6 (1), Grudziński 5 (1), Sulima, Śnieg.