radiowóz na alei Żołnierza
Fot. Grzegorz Drążek

KPP Stargard: zatrzymanie na alei Żołnierza

Kolejny przestępca narkotykowy zatrzymany przez stargardzką policję. Z narkotykami i pod ich wpływem kierował autem bez uprawnień. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 33-latkowi, który posiadał przy sobie środki odurzające. Zatrzymany wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. Mężczyzna kierował bez uprawnień i będąc pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem. Kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując ulicę al. Żołnierza w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował 33-latek – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowili skontrolować pojazd. Mężczyzna był trzeźwy, ale widząc jego nerwowe zachowanie, nienaturalnie zwężone źrenice oraz słysząc jego słowotok, policjanci nabrali podejrzeń, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Badanie narkotesterem wykazało, że stargardzianin kierował pod wpływem amfetaminy. Przy sobie miał marihuanę.

Policjanci ujawnili zawiniątka foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany – informuje mł. asp. Justyna Siwarska. – To nie jedyne jego zmartwienia. Mundurowi ustalili, że 33-latek w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie miał do tego wymaganych uprawnień. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard