Koncert jazzowy w teatrze letnimKoncert jazzowy

Krajanie i goście z daleka na stargardzkiej scenie. W cyklu koncertów jazz na Pomorzu Zachodnim

W teatrze letnim w parku Chrobrego w Stargardzie odbył się zapowiadany przez nas koncert. Dziś na scenie królował jazz, ale ustępował panowania też bluesowi, muzyce soul, czy R&B.

Jako pierwsi zagrali muzycy z poznańskiego Unleashed Cooperation, gdzie na saksofonie gra pochodzący ze Stargardu Krzysztof Kuśmierek, a na klawiszach Patryk Matwiejczuk ze Szczecina. Następnie Jazz Brigade z muzykami ze Szczecina – szczecińskim saksofonistą jazzowym Sylwestrem Ostrowskim, Katowic, a także Stanów Zjednoczonych, Japonii.

Wisienką na torcie była Dorrey Lin Lyles, wokalistka śpiewająca gospel, R&B, soul i jazz. Niesamowicie zaśpiewała m.in. szlagier „I Put A Spell On You” z repertuaru Screamin’ Jay Hawkinsa (z 1956 r.)

Koncert odbył się z Cyklu koncertów jazzowych na Pomorzu Zachodnim, w sierpniu i we wrześniu, w ośmiu miastach regionu – Goleniowie, Stargardzie, Świnoujściu, Koszalinie, Kołobrzegu, Rewalu, Szczecinku, Przelewicach. Muzyczne wydarzenie finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.