auto radiowóz policyjne
Fot. KPP Stargard

Krzywy tor jazdy 51-latka ze Stargardu w oplu. Zatrzymanie, zarzut i do więzienia

Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 51-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

O wczorajszej sytuacji poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. Policjanci stargardzkiej prewencji zatrzymali do kontroli 51-letniego mieszkańca Stargardu.

– Kierujący oplem miał poważne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy – informuje mł. asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy KPP Stargard. – Stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci od razu podjęli interwencję podejrzewając, że kierujący może być po wpływem alkoholu. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne.

Jak dodaje Justyna Siwarska, badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że stargardzianin figuruje jako osoba poszukiwana przez sąd celem odbycia kary w wymiarze jednego roku – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska. – Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do stargardzkiej komendy. Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Justyna Siwarska, oficer prasowy KPP Stargard