Hotel PTTK do wynajęcia
Fot. Grzegorz Drążek

Kto chętny go wynająć? Hotel PTTK w Stargardzie po latach zmienia dzierżawcę

Do końca września 2022 roku działający nad Kanałem Młyńskim Hotel PTTK w Stargardzie prowadzony jest przez dzierżawcę związanego z nim rodzinnie od ponad pół wieku. Pilnie poszukiwany jest nowy najemca zabytkowego obiektu. Oferty na dzierżawę Hotelu PTTK można składać do 10 września br.

Od kilku tygodni w internecie widnieje ogłoszenie najmu – „oferta dzierżawy obiektu na okres 10 lat w drodze konkursu ofert”, a na stargardzkim hotelu przy ul. Kuśnierzy 5 zawisł baner z informacją o dzierżawie. Nie przeoczył tego jeden z naszych czytelników, który nas o tym poinformował, za co bardzo dziękujemy!

Jak ustaliliśmy, Hotel PTTK wciąż działa, ale jego działalność pewna jest jeszcze tylko przez miesiąc…

Dotychczasowemu najemcy z końcem września 2022 roku kończy się umowa, nie chce jej przedłużać, więc szukamy nowego – wyjaśnia Edward Plinta z PTTK w Szczecinie. – Perspektywy nie są ciekawe, ze względu na inflację, niebotycznie rosnące koszty mediów. Szukamy kogoś, kto by w ten hotel zainwestował, zwiększył ilość pokoi i miejsc o 10-12, i tym samym podniósł wpływy. Potrzebna jest modernizacja pokoi i korytarzy. Hotel jest własnością PTTK. Dzierżawę Hotelu PTTK w Stargardzie w latach ’60 ubiegłego wieku przejęła kobieta, następnie jej córka.

Jak mówi pan Edward, który odpowiada za udzielanie informacji technicznych o obiekcie oraz ustalanie możliwości jego obejrzenia, zainteresowanie ofertą dzierżawy najstarszego – i najtańszego! – stargardzkiego hotelu jest.

Są zainteresowani, jeden z nich jest ze Stargardu – zdradza Edward Plinta. – Oferty można składać w PTTK do 10 września br., a zarządzać hotelem już od 1 października.

Hotel PTTK wejście
Fot. Grzegorz Drążek

Hotel PTTK w liczbach:

  • 1876 rok – budowa zabytkowej kamienicy, w której działa
  • po 1945 roku – zaczął działać Hotel PTTK w Stargardzie
  • 585 m kw. – powierzchnia hotelu
  • 25 – ilość miejsc noclegowych
  • 8300 zł brutto – miesięczny koszt najmu hotelu
  • 82 000 zł netto plus VAT – roczny koszt najmu
  • 10 lat – okres na jaki zakładana jest umowa dzierżawy