Stargard objazdy oznakowanie
Fot. Grzegorz Drążek

Lada dzień zamkną drogę pod wiaduktem w centrum Stargardu

Dzisiaj w Stargardzie montowane jest oznakowanie objazdów, które będą obowiązywały od poniedziałku, 20 listopada.

Stargard objazdy oznakowanie
Fot. Grzegorz Drążek

Objazdy wprowadzone zostaną w związku z zamknięciem od poniedziałku drogi pod wiaduktem w centrum Stargardu. Rozpocznie się tam kolejny etap przebudowy tego obiektu.

Od 20 listopada droga pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego zamknięta będzie dla ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych.

– No to się zacznie, trzeba będzie się nachodzić – komentuje stargardzianka, z którą dziś rozmawialiśmy przy wiadukcie w centrum miasta o zamknięciu pod nim drogi od najbliższego poniedziałku.

Kolej nie podaje konkretnego terminu zakończenia tam prac. Mają potrwać kilka miesięcy. A kiedy zostaną zakończone, ruch pod tym wiaduktem zostanie przywrócony, a zamykane będą drogi pod kolejnymi przebudowywanymi wiaduktami, przy ulicy Bogusława IV i przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Jak zapowiada PKP PLK, wszystkie cztery przebudowywane na terenie Stargardu wiadukty (jeszcze przy Składowej) mają być gotowe do końca 2024 roku.

Przebudowa wiaduktów i remont peronów dworca kolejowego w Stargardzie to część większej inwestycji PKP PLK, dotyczącej modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. W Stargardzie głównym wykonawcą robót jest firma Trakcja.

Stargard objazdy oznakowanie
Fot. Grzegorz Drążek