Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podczas pomiaru prędkości na S10 zatrzymali kierującego, który pędził land roverem 200 km na godzinę.
– Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 120 km/h – informuje asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów. Policjanci po raz kolejny przypominają, że konsekwencje braku wyobraźni na drodze mogą być tragiczne w skutkach!
Jak podkreśla rzeczniczka KPP Stargard, stargardzcy policjanci bez przerwy dbają o bezpieczeństwo kierujących kontrolując osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości.
– Mimo codziennych policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.
Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze aby wszystkim osobom podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.
– asp. Justyna Siwarska
