Stargard ulica Szczecińska
Fot. Grzegorz Drążek

Latarnie na ulicy Szczecińskiej same proszą się o wymianę

Jedna z latarni ulicznych spadła na chodnik na głównej drodze prowadzącej do centrum Stargardu. Szczęście, że nikomu nie stała się krzywda.

Temat latarni na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie wraca co jakiś czas. Nie trzeba być wielkim fachowcem, by zauważyć, że wiele z nich powinno zostać wymienionych. Wczoraj mieliśmy przykład tego, że mogą stwarzać zagrożenie.

Jedna z latarni na ulicy Szczecińskiej, na odcinku między ulicami Łużycką i Wieniawskiego, runęła na chodnik, a jej elementy zostały rozrzucone także na jezdni. Szczęście, że nikt w tym momencie nie szedł chodnikiem w tym miejscu i nie było poszkodowanych. Powalona latarnia została zabrana przez pracowników energetyki. Na ulicy Szczecińskiej pozostał tylko jej niewielki fragment, przy samym chodniku. Zabezpieczono go pachołkiem.

Ulica Szczecińska latarnia
Pozostałość po latarni zabezpieczono wczoraj pachołkiem. Fot. Grzegorz Drążek

Latarniami ulicznymi na terenie Stargardu zajmuje się Enea Oświetlenie. Czekamy na wyjaśnienia w sprawie wczorajszego zdarzenia i wymiany latarni na głównej drodze prowadzącej do centrum miasta.

W ostatnim czasie na ulicy Szczecińskiej zamontowane zostały nowe latarnie, ale nie bliżej centrum miasta, a na wyjeździe ze Stargardu w kierunku Szczecina. Stanęły od strony terenu wojskowego.