ławki Rynek Staromiejski
Fot. Emilia Chanczewska

Ławki na Rynku Staromiejskim w Stargardzie będą jak nowe

Etapami odświeżane są ławki na Rynku Staromiejskim. W sumie jest ich tam 27. W tym tygodniu malowane też były ławki w parku Batorego.

Zarządcą Rynku Staromiejskiego jest Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i stamtąd otrzymaliśmy szczegółową informację dotyczącą trwającej renowacji ławek, z których mieszkańcy chętnie korzystają.

Przeprowadzane są prace konserwacyjne drewnianych elementów ławek i koszy na śmieci. Polegają na zdemontowaniu elementów drewnianych, ich oczyszczeniu i malowaniu farbą do drewna. Wykonanie tych prac na miejscu nie przyniosłoby zadowalającego efektu, ponieważ nie można byłoby tak dokładnie oczyścić drewna ze starych powłok malarskich – wyjaśnia Agnieszka Kruczyńska ze Stargardzkiego TBS. – Wykonawca demontował elementy sukcesywnie, na chwilę obecną są zdemontowane siedziska i oparcia z 11 ławek – łącznie jest ich 27. Część była zdemontowana wcześniej i druga tura nieco później.

Zarządca rynku planuje, że w sobotę 22 lipca wykonawca zamontuje wszystkie odświeżone elementy i zdemontuje następną turę.

– Ponownie podkreśliłam, by demontował siedziska z mniejszej ilości ławek, tak aby nie utrudniać korzystania z nich mieszkańcom miasta – dodaje Agnieszka Kruczyńska z STBS.

W poniedziałek na starówce można było zobaczyć zabezpieczone ławki ze zdemontowanymi siedziskami i oparciami, a dziś – we wtorek – świeżo pomalowane ławki w parku Batorego.

Ostatnio całkiem nowe ławki stanęły na stargardzkim cmentarzu przy ulicy Kościuszki.