Spójnia
Fot. Grzegorz Drążek

Legia podejmie PGE Spójnię. Powtórka sprzed roku mile widziana

W trzeciej serii spotkań Energa Basket Ligi PGE Spójnia Stargard zagra w Warszawie z Legią.

Oba zespoły mają jedno zwycięstwo i jedną porażkę. PGE Spójnia jeszcze nie zwyciężyła na wyjeździe, a Legia ma już przegraną u siebie. Stargardzki zespół jedyny dotychczasowy mecz na obcym parkiecie przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem, a warszawska drużyna jedyne do tej pory domowe spotkanie przegrała także ze Śląskiem.

Faworytem piątkowego meczu w stolicy będą gospodarze. Koszykarze stargardzkiego zespołu, po wygranej w niesamowitych okolicznościach w miniony piątek z Astorią, kiedy to Jordan Mathews rzucił na zwycięstwo w ostatniej sekundzie, zapewne zechcą sprawić niespodziankę. W drugiej połowie meczu z Astorią pokazali charakter i na to samo liczymy w trzeciej kolejce.

Kibice PGE Spójni nie mieliby nic przeciwko powtórce sprzed roku. Niemal równo dwanaście miesięcy temu, 25 września 2021 roku, stargardzki zespół grał w Warszawie z Legią. Była to rywalizacja w czwartej kolejce spotkań. Wtedy górą była PGE Spójnia, która wygrała 86:84. Rok temu stargardzki zespół także nie był faworytem. Legia w minionym sezonie została wicemistrzem kraju, stargardzkiego zespołu nie było w play off.

Jak widać, to co na papierze, nie zawsze ma potwierdzenie na boisku. Czekamy więc na dobre informacje ze stolicy. Spotkanie Legii i PGE Spójni rozegrane zostanie 7 października o godzinie 20.