2024 olimp logist

Logistycy i spedytorzy z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie wśród zwycięzców kolejnej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!

W piątek 5 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Uczniowie stargardzkiego ekonomika Aleksandra Czublon i Arkadiusz Skubik pokonali ponad 5400 uczestników i awansowali do grona 10 najlepszych logistyków w Polsce uzyskując tytuły laureatów.

Do prestiżowego grona finalistów zakwalifikowały się również uczennice: Zuzanna Bakun, Roksana Ogrodnik i Aleksandra Nyszczuk. Młodzież przygotowywała się do tej formy rywalizacji pod kierunkiem Jolanty Stępczyńskiej. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Marcin Przepióra pogratulował utytułowanym olimpijczykom wysokich wyników.

XV edycja Olimpiady rozpoczęła się w październiku 2023 roku, kiedy to przyszli logistycy z 277 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 851 uczniów. W zawodach II stopnia organizowanych 8 stycznia 2024 r. uczestnicy musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tymi poradziło sobie najlepiej 69 uczestników, którzy 8 marca stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady. W finale olimpijczycy rozwiązywali praktyczne zadania problemowe.

Laureaci i finaliści oprócz nagród rzeczowych uzyskują szereg preferencji przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe. Olimpijskie sukcesy stanowią również duży atut przy ubieganiu się o pracę i zwiększają konkurencyjność młodzieży na rynku pracy.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W STARGARDZIE