Mariola Pipier
Mariola Pipier, goldenline.pl

Mariola Pipier na czele oświaty w mieście Stargard

Zmiany w strukturze zarządzania stargardzką oświatą. Powołane zostało Centrum Usług Wspólnych, które zajmować się ma przedszkolami w mieście. Zarządzał nim będzie dotychczasowy szef Wydziału Edukacji w UM Stargard Bronisław Stefanowicz. Jego miejsce zajmie Mariola Pipier.

Prezydent Stargardu ogłosił nabór na wolne kierownicze – dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie. Zajmował je od lat, z powodzeniem, Bronisław Stefanowicz. Zapytaliśmy więc w magistracie, co jest powodem poszukiwania nowego dyrektora stargardzkiej oświaty?!

– Nabór został ogłoszony w związku z utworzeniem Centrum Usług Wspólnych, czyli wydzielonej komórki zajmującej się kompleksową obsługą miejskich przedszkoli – wyjaśnia Stargard.News Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Do CUW potrzebna była osoba z szeroką wiedzą z zakresu ekonomii oświaty, która poprowadzi to centrum i skoordynuje jego sprawne działanie. Będzie to Bronisław Stefanowicz, dotychczasowy dyrektor Wydziału Edukacji, który przyjął odpowiedzialną rolę bycia szefem CUW.

Dlatego właśnie konieczne było wyłonienie nowego dyrektora wydziału edukacji w UM Stargard.

W wyniku konkursu będzie to Mariola Pipier mająca bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu oświatą. Poza tym przedstawiła wizję, która pomoże wdrażać strategię rozwoju oświaty w Stargardzie w partnerstwie z kadrą szkół – informuje Piotr Styczewski. – Mariola Pipier jest dyplomowanym nauczycielem historii i języka niemieckiego z ponad 34-letnim stażem pracy. Przez 8 lat była też wicedyrektorem szkoły (integracyjnej, na os. Zachód – dop. ech). Ukończyła wymagane kierunki doskonalenia w celu zarządzania placówką oświatową i potencjałem pracowniczym. Uczestniczyła w procesie doskonalenia nauczycieli i przygotowywania procesów szkoleniowych. Koordynowała też projekty edukacyjne, zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie. Ostatnio pracowała w II Liceum Ogólnokształcącym i w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Jak mówią nam uczniowie „nowego ogólniaka”, Mariola Pipier była lubianą przez nich nauczycielką. Przed końcem roku szkolnego poinformowała uczniów II LO, że odchodzi ze szkoły.