Marsz dla św. Jana Pawła II w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Marsz dla św. Jana Pawła II w Stargardzie z flagami Polski i Watykanu

Sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zachód, ulicami Szczecińską i Wyszyńskiego, pod pomnik papieża w centrum miasta przeszedł marsz dla św. Jana Pawła II w Stargardzie.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia zebrali się o godzinie 15 przy kościele Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zachód w Stargardzie. Stamtąd wyruszyli w dwukilometrową trasę do centrum Stargardu.

Część mieszkańców uczestniczących w marszu dla św. Jana Pawła II miała biało-czerwone flagi, a także żółto-białe watykańskie. Niektórzy mieli ze sobą zdjęcia papieża, kwiaty, znicze. Były także osoby z palmami, w nazwiązaniu do Niedzieli Palmowej.

Marsz dla św. Jana Pawła II odbył się 2 kwietnia, w osiemnastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uczestnicy tego wydarzenia podkreślili obecnością w marszu przywiązanie do papieża Polaka i tego, co głosił. Nie zgadzają się oni z głosami części społeczeństwa, która uważa, że Karol Wojtyła w czasach, kiedy jeszcze nie był papieżem, za mało działał w sprawie przypadków pedofilii w Kościele. Udział w dzisiejszym marszu to wyraz obrony dobrego imienia papieża.

– Stargardzienie oddali hołd Świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu Papieżowi i Polakowi oraz wyrazili swoją solidarność w obronie dobrego imienia i autorytetu wkładu jaki wniósł Papież Polak dla Polski, świata i Europy na zawsze w naszej pamięci – komentuje Bartosz na profilu fejsbukowym Stargard.News pod relacją live z dzisiejszego marszu.