Dobrzany
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Martwa kobieta tygodniami leżała pod kocami. Aresztowany konkubent

Wczoraj wieczorem do Dobrzan zjechało dużo policji, był prokurator i pogotowie ratunkowe. W jednym z mieszkań były zwłoki kobiety. Zatrzymany został jej konkubent.

Zwłoki 65-letniej kobiety były w jednym z mieszkań w budynku przy ulicy Staszica w Dobrzanach w powiecie stargardzkim.

– Mogę potwierdzić, że w mieszkaniu odkryto zwłoki kobiety i jest w tej sprawie prowadzone postępowanie pod nadzorem prokuratury, na tym etapie więcej informacji nie udzielamy – mówi mł. asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Do prokuratury wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Stargard.News rozmawiał ze świadkami wczorajszych działań służb w Dobrzanach.

– Zjechało się tutaj policji i innych służb – powiedział nam jeden z mieszkańców Dobrzan . – Lokatorka mieszkania była martwa od dawna. Podobno była przykryta kocami i tak leżała w łóżku kilka tygodni.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zwłoki kobiety były w mieszkaniu ponad miesiąc. Wczoraj zatrzymany w tej sprawie został około 55-letni konkubent kobiety.

– Policja wyprowadziła go z mieszkania w kajdankach – powiedział nam świadek.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mężczyzna był poszukiwany przez policję.

Nie ma na ten moment informacji, że w Dobrzanach doszło do zabójstwa. Na tym etapie postępowanie prowadzone jest prawdopodobnie pod kątem zbezczeszczenia zwłok. Jak się dowiedzieliśmy, ciało było w złym stanie, w części nadjedzone przez robaki.

Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kodeks karny art. 262, par. 1

W mieście nic się nie zmieniło w kwestii bezpieczeństwa, więc jest bezpiecznie. Można śmiało wychodzić na ulice.

Paweł Filip, burmistrz Dobrzan

Zatrzymany mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. O jego losie zdecyduje prokurator. Jak tylko otrzymamy wyjaśnienia z prokuratury poinformujemy o nich.