Marysia Kur

Marysia Kur ze Stargardu wygrała międzynarodowy wyścig BIKE Adventure w Szklarskiej Porębie

17-letnia stargardzianka Maria Kur wygrała w swojej kategorii letni, górski wyścig rowerowy.

Wystartowało około 600 zawodników z 11 państw. Wyścig BIKE Adventure składał się z 4 etapów (2 etapy w Karkonoszach, 2 w Górach Izerskich). Czterodniowe zawody rozegrane były w dniach 29.06 – 2.07.2023 r. Wzięła w nich udział nie tylko Maria, ale także jej rodzice, którzy zarazili ją rowerową pasją, Iwona i Paweł Kur.

Maria po czterech etapach zajęła 1 miejsce w swojej kategorii K-1, a 7 była w kategorii Open kobiet – informuje Stargard.News Paweł Kur ze Stargardu, tata zawodniczki. – Maria reprezentuje klub UKS Ratusz Maszewo.

Niestety, nie obyło się bez drobnego urazu, stargardzianka obtarła kolano. Na szczęście to niegroźna rana.

Cyklistka otrzymała nagrody rzeczowe i statuetkę.

BIKE Adventure jest jednym z najcięższych wyścigów MTB rozgrywanych w Polsce – podkreśla Paweł Kur. – Przed Marią teraz start w górskich mistrzostwach Polski w Łukowicy w województwie małopolskim, 28 sierpnia.