Mersy Spolsky
Mery Spolsky po koncercie w Stargardzie spotkała się przy MDK z fanami, fot. Emilia Chanczewska

Mery Spolsky blisko fanów po koncercie na Stargard Festiwal ’23

W sobotę 24 czerwca 2023 roku był drugi dzień koncertowy w programie obchodów święta miasta. Na scenie, ze swoimi zespołami, wystąpili: wokalista Rubens oraz wokalistki Mery Spolsky i Kayah.

Nie było tłumów, nie było też ani kropli deszczu. Dziś na terenie zielonym przy MDK Stargard można więc było na luzie posiedzieć na kocykach. Piknikowy klimat i słoneczna pogoda panowała szczególnie podczas koncertu Rubensa, najmniej znanego spośród gości Stargard Festiwalu ’23, ale obiecującego muzyka.

– Zapraszam na moje koncerty klubowe, są bardziej intymne – mówił Rubens, który nie zawiódł czekających na jego największy jak dotąd hit, utwór pt. „Czy wszystko OK?” Wykonał go pod sam koniec występu.

24 czerwca gramy na Stargard Festiwal! To lato będzie seksi! Wchodzicie w to? – pytała w lutym br. na swoim Instagramie Mery Spolsky, tuż po oficjalnym ogłoszeniu przez SCK, że wokalistka po raz pierwszy zaśpiewa w naszym mieście.

Stargardzka publiczność weszła w to jak w masło! 😉

Bawiła się świetnie, część zapewne bardziej ze względu na melodyjną muzykę (mix popu, elektroniki i alternatywy), a część przez wzgląd na jej prowokacyjne, przesycone erotyzmem teksty. Mery śpiewała, mówiła, grała i tańczyła niesamowicie! To właściwie nie był koncert tylko performance.

Mery wyznała na scenie miłość Kayah, a pod koniec koncertu wróciła do niej na scenę. Bezpośrednio po swoim koncercie wyszła natomiast do fanów czekających za sceną, przy MDK. Każdy mógł sobie zrobić z Mery selfie, przytulić się do niej, dać buziaka i wziąć autograf. A rozdawała je na rękach, na butach, na czapkach, na katanach, w notesach i na gazetach… – ZOBACZ LIVE.

Bosa i ubrana w zwiewną kolorową tunikę Kayah zaśpiewała swoje największe hity. Na scenie wspomagały ją chórki: dwie wokalistki i perkusjonista Daniel Wojsa, głos znany z dubbingu i reklam, m.in. …środków na wspomaganie męskości.

Między utworami Kayah dużo mówiła o relacjach damsko – męskich, wzajemnym wspieraniu się kobiet i ludzi w ogóle.

– Dzielenia ludzi w Polsce mam naprawdę dość! – mówiła Kayah. – Wolę ich jednoczyć, a ta piosenka bardzo jednoczy ludzi, bo zachęca wszystkich do tego, by szli wspólnie, ramię w ramię.ZOBACZ LIVE.

Stargardzka publiczność musi wybaczyć jej, że nie zna zmienionej nazwy miasta i powtarzała „Stargard Szczeciński”.

Co jeszcze w programie Stargard Festiwal ’23? Dwie znane wokalistki!

  • W niedzielę 25.06, godzinie 19 koncert Patrycji Markowskiej.
  • O godzinie 20.30 koncert Sylwii Grzeszczak.