nóż
pixabay.com

„Miasto Nocą. Powrót rzeźnika z Niebuszewa” w czwartek, w kinie SCK

Pokaz dreszczowca, którego akcja dzieje się w Szczecinie, a po filmie spotkanie z jego reżyserem. W najbliższy czwartek, 18 stycznia, o godzinie 17, można wziąć udział w Czwartkowych Spotkaniach Klubu Filmowego w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury.

– Przed nami kolejne spotkanie w ramach Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego w Stargardzkim Centrum Kultury. W czwartek 18 stycznia, o godzinie 17:00 „Miasto Nocą. Powrót rzeźnika z Niebuszewa” czyli niezależne kino gatunkowe i powrót do lat pięćdziesiątych – zapowiada Maciej Dura-Pomarański, rzecznik Stargardzkiego Centrum Kultury. – Na ekranie będziemy mieli współczesny Szczecin, w którym dzieją się podobne sytuacje i rzeczy, jakie miały miejsce w historii rzeźnika z Niebuszewa. Będziemy mieli wyraźnie lokacje związane z tą historią i powiązania zgodne z tym, co było w historii mordercy. Po filmie serdecznie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Spór. Jego gościem będzie Paweł Lewandowski, reżyser filmu.

Bilety w cenie 12 zł dla członków Klubu Filmowego i 17 zł normalny.

miasto noca

Opis filmu:

Zwykłą szarą codzienność przerywa zabójstwo młodej dziewczyny, które staje się początkiem serii brutalnych morderstw. Owiane złą sławą Niebuszewo, znów zaczyna wzbudzać strach wśród mieszkańców Szczecina. Miejscowa policja zaś zostaje wystawiona na próbę. Okazuje się jednak kompletnie bezradna w obliczu działania tajemniczego mordercy, który umiejętnie wykorzystuje wadliwość systemu. Jak zatem powstrzymać zabójcę i przerwać ciąg makabrycznych zdarzeń?
TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.