amfiteatr wizualizacja
Wizualizacja: Stargardzkie Centrum Kultury

Miasto zapewnia: w końcu będzie remont amfiteatru! Pochłonie 10 milionów złotych więcej

Urząd Miejski w Stargardzie właśnie podał długo wyczekiwaną przez stargardzian informację: To już pewne. Za kilka tygodni rozpoczną się prace przy gruntownej modernizacji amfiteatru.

Jak zapewnia stargardzki magistrat, „obiekt zmieni się nie do poznania. Po remoncie zmieści prawie 4000 osób, miejsc siedzących będzie ponad 3000, a scena zyska zadaszenie. Umowa na przebudowę została podpisana z firmą Adamietz. Spółka ma duże doświadczenie przy realizacji inwestycji. Jedną z ostatnich jest remont Teatru Letniego w Szczecinie.”

Scena ma być sześciokątem z ponad 540 m2 powierzchni w głównej części. Pod nią znajdą się nowe garderoby i łazienki. Większa niż przed remontem będzie widownia, na której zamontowane zostaną ławki. Zaprojektowano ją tak, by w najniższym rzędzie przed sceną dzięki pochylni miejsca wygodnie mogły zająć osoby niepełnosprawne.

Dzięki dodatkowej płycie poniżej estrady amfiteatr zyska 725 kolejnych miejsc stojących. W nowym, ogrodzonym amfiteatrze, jednocześnie bawić będzie się mogło blisko 4000 ludzi. Na widowni pojawi się też niezbędne stanowisko dla operatorów nagłośnienia i oświetlenia. Pod jedną z trybun ma być toaleta. Po modernizacji na teren obiektu prowadzić będzie 8 wejść. Do dyspozycji będą ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Amfiteatr w Stargardzie - obecnie.
Fot. Emilia Chanczewska

Tak oczekiwana przez stargardzian modernizacja amfiteatru właśnie staje się faktem. Podejmujemy się tego wyzwania w dość trudnych czasach, ale mam satysfakcję, że pierwsze prace rozpoczną się tam już tej jesieni. Przebudowa pozwoli nam dać temu obiektowi nową funkcjonalność. Komfort zyska publiczność, ale także wykonawcy i organizatorzy wydarzeń. To miejsce będzie dla nas wszystkich powodem do dumy. Szykuje się amfiteatr naprawdę nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Dla mnie ta inwestycja będzie też wyrazem szacunku dla tych, którzy go budowali w latach siedemdziesiątych.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

W pierwszej kolejności mają ruszyć roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię i prace rozbiórkowe. Inwestycja powinna się zakończyć w 2024 r. Będzie kosztowała około 22 000 000 zł.

Przypomnijmy, że przed rokiem koszt remontu amfiteatru szacowany był na 12 mln zł.


INFORMACJE: Urząd Miejski w Stargardzie