Michał Bodek Koalicja Obywatelska

Michał Bodek chce być w Sejmie słyszalnym głosem regionu stargardzkiego

Nazywam się Michał Bodek, mam 34 lata. Jestem kandydatem do Sejmu RP z Powiatu Stargardzkiego. Z zawodu jestem rolnikiem oraz przedsiębiorcą. Stworzyłem prężnie działające przedsiębiorstwo: tartak i fabrykę pelletu drzewnego.

Moje hasło wyborcze „ Znam problemy regionu” podparte jest moim zawodowym i samorządowym doświadczeniem. Od 2018 r. jestem radnym w Gminie Marianowo, gdzie pełnię funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów, Polityki Gospodarczej i Ochrony Środowiska. Dzięki tej roli poznaję wyzwania, jakie stoją przed samorządem i problemy, z którymi musi się mierzyć niewielka gmina.

Jestem przewodniczącym Lokalnego Partnerstwa Do Spraw Wody Powiatu Stargardzkiego. Do niedawna byłem członkiem Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Stargardzkiego.

Wychowałem się w niewielkiej społeczności Dalewa i Gogolewa, gdzie uczyłem się obywatelskiej postawy, głownie za sprawą społeczności, która 22 lata temu stanęła w obronie likwidowanej szkoły i stworzyła stowarzyszenie, które przejęło prowadzenie placówki. Jestem rocznikiem, który jako pierwszy kończył Niepubliczną Szkołę Podstawową w Gogolewie. Obecnie sam jestem członkiem stowarzyszenia, a do szkoły tej uczęszcza moja córka.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i tatą dwóch córek – Liliany i Laury. Moja pasja to wszystko to, czym zajmuję się na co dzień. Lubię to, co robię, czerpię z tego ogromną satysfakcję. Moje hobby to wędkarstwo i ichtiologia, czyli hodowla i rozmnażanie ryb.

Michał Bodek, pozycja 14 na liście nr 6 – Koalicja Obywatelska

Od 2021 roku jestem członkiem Platformy Obywatelskiej. Pracuję w zarządzie koła w Stargardzie. Związałem się z tą partią, ponieważ uważam, że jest ona demokratyczna, nowoczesna, otwarta na rozwój i jest gwarantem przywrócenia stabilności i samorządności.

Dlaczego kandyduję do Sejmu? Zależy mi na tym, aby Powiat Stargardzki miał w Parlamencie swój głos, który będzie słyszalny. Chcę rozmawiać o sprawach dla Polski kluczowych: przyjaznym środowisku, problemach wsi, biznesie. Chciałbym, aby ciężka praca rolników i przedsiębiorców była zauważona, szanowana i doceniana.

Zależy mi na wysokiej jakości dyskusji parlamentarnej oraz ułożeniu dobrej współpracy z jednostkami samorządu, opartej na wzajemnym wsparciu, dialogu i doradztwie.

Michał Bodek Koalicja Obywatelska

Jeśli chodzi o Stargard, to bardzo bym chciał, by na terenie miasta powstała hala widowiskowo-sportowa i będę podejmował wszelkie starania i wysiłki, aby tak się stało. Mamy fantastycznych sportowców, którzy powinni trenować i rozgrywać mecze w godnych warunkach. Byłoby to miejsce doskonałe do organizacji turniejów, szkoleń, różnego typu rozgrywek i z całą pewnością stanowiłoby doskonałą trampolinę do sportowych sukcesów.

Bardzo bym chciał angażować młodych ludzi w działalność społeczną i polityczną, dlatego też założyliśmy w Stargardzie koło Nowej Generacji, którego zostałem przewodniczącym. Nowa Generacja ma na celu aktywizację młodych ludzi w życiu publicznym, wspieranie ich w zdobywaniu odpowiednich kwalifikacji potrzebnych do pełnienia funkcji zawodowych społecznych i politycznych. Pragnę, aby młodzi ludzie spojrzeli z innej strony na politykę, by byli świadomi swoich praw i dostrzegali, jak realny wpływ na to, co nas otacza ma pojedyncza jednostka.

Michał Bodek Koalicja Obywatelska
Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI

Zależy mi na tym, aby tworzyć nową jakość w dyskusji parlamentarnej. Aby sejm był przestrzenią, w której ludzie o różnych poglądach i wykonujących różne zawody będą ze sobą rozmawiali o przyszłości Polski. Istnieje potrzeba merytorycznego podejścia do polityki i ja ją zapewniam. Znam perspektywę rolników i przedsiębiorców, zarówno tych dużych jak i małych, z każdego sektora. Wiem, z jakimi problemami i wyzwaniami się borykają. Nie boję się ciężkiej pracy zarówno tej fizycznej, jak i umysłowej, a największą motywacją do działania są dla mnie moje córki. Zależy mi na tym, aby zarówno one, jak i Państwa dzieci wychowywały się i żyły w państwie wolnym, tolerancyjnym i praworządnym. Jestem zdeterminowany, aby tworzyć demokratyczne państwo prawa i zapewniam, że głos oddany na mnie 15.10.2023 r. będzie silnie rozbrzmiewał w Polskim Parlamencie.

Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI