Trzecia Droga konferencja w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Mieczysław Skawiński: Remont wiaduktów symbolem nieudolności obecnych rządów

Kandydaci Trzeciej Drogi ze środowiska Polski 2050 Szymona Hołowni zorganizowali dziś konferencję prasową w pobliżu wiaduktu w centrum Stargardu. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy.

Wśród uczestników środowej konferencji w centrum Stargardu był startujący w wyborach do Sejmu stargardzianin Mieczysław Skawiński.

– Stoimy w nieprzypadkowym miejscu, za nami dworzec kolejowy i wiadukt – mówił dziś Mieczysław Skawiński. – Wiadukt to jest symbol nieudolności obecnych rządów, obecnego zarządzania scentralizowanym państwem. Wiadukt, a właściwie cztery wiadukty, których remont miał odbyć się w ciągu dwóch lat, przeciąga się. Remont rozpoczął się w czwartym kwartale 2019 roku, do tej pory wykonano jedynie połowę. Państwo scentralizowane to nie jest nasz pomysł, to nie jest nasza idea. Chcielibyśmy zdecentralizować to państwo i dać więcej swobody samorządom. Większy nacisk położyć na to, by samorządy mogły samodzielnie decydować i wykoinywać zadania, które są im powierzone.

W dzisiejszej konferencji wzięli udział też inni kandydaci Trzeciej Drogi w wyborach parlamentarnych: Agnieszka Malinowska-Wasiluk, Adam Rudawski i, co podkreślali uczestnicy spotkania, najmłodszy w Polsce kandydat na posła w tych wyborach, 21-letni Jakub Siwy. Jednym z poruszonych tematów był bilet.

– Mamy pomysł, który pomoże Polakom, i młodym ludziom i seniorom, łatwiej zwiedzać, czy podróżować po naszym kraju – mówił Adam Rudawski. – Pomysł ten nazywa się jeden bilet, czyli kupujemy jeden bilet za 150 złotych i mamy prawo podróżować koleją po całej Polsce oraz mamy prawo do wykorzystywania tego biletu również w komunikacji miejskiej, czyli w autobusach, tramwajach, we wszystkich miastach w Polsce. Chcielibyśmy, żeby ten program rozpocząć na przykład od studentów, którzy codziennie dojeżdżają do szkoły autobusami czy tramwajami, a na weekend jadą do swoich rodziców, a w wakacje mogliby jechać w inne miejsca, zwiedzać nasz kraj. Chcielibyśmy, żeby taki bilet kosztował 150 złotych miesięcznie i żeby każdy mógł sobie taki bilet zakupić. To są rozwiązania, które bardzo dobrze sprawdziły się za granicą.

Mieczysław Skawiński zachęcał dziś do głosowania w wyborach parlamentarnych 15 października. Jak mówił, w wyborach mieszkańcy oddając głos wypowiedzą się, czy chcą dalszej centralizacji państwa, czy wybierają rozwój lokalnych wspólnot. To drugie, co podkreślają kandydaci Trzeciej Drogi, gwarantuje ich środowisko polityczne.