renault
pixabay.com

Mieszkańcy doprowadzili do zatrzymania pijanej kierującej

Aż 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 28-latka kierująca renaultem. Straciła prawo jazdy. Stanie przed sądem.

– Bierność i brak reakcji na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, jest równoznaczne z przyzwoleniem, a przecież taki kierowca może na swojej drodze napotkać twoich bliskich! – przypomina mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Świadomi konsekwencji świadkowie powiadomili oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze na ulicy Kościuszki zatrzymali 28-letnią mieszkankę Stargardu, która kierowała osobowym renault będąc w stanie nietrzeźwości.

Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

– 28-latka straciła już prawo jazdy – informuje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego: zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Jeśli jesteśmy świadkami, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu poinformujmy policję o tym dzwoniąc pod numer alarmowy 112.