gmina stargard podpisanie umowy Krąpiel
Fot. Grzegorz Drążek

Mieszkańcy Krąpieli w gminie Stargard, będziecie mieli drogę we wsi

Ponad 2 miliony złotych kosztować będzie modernizacja popegeerowskiej drogi gminnej w miejscowości Krąpiel.

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Stargard przy Rynku Staromiejskim w Stargardzie podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji drogi gminnej w miejscowości Krąpiel w gminie Stargard. Umowę podpisali wójt tej gminy Jerzy Makowski i Benedykt Chłap, właściciel firmy Ben-Bruk ze Stargardu, wykonawcy tej inwestycji.

– To oczekiwana przez mieszkańców inwestycja w miejscu pamiętającym czasy PGR – mówił Jerzy Makowski, wójt gminy Stargard. – Będzie wymieniona cała nawierzchnia wewnętrznej drogi gminnej, zrobione zostaną chodniki.

Koszt inwestycji to niespełna 2,5 mln zł. Udział gminy Stargard to 44 tysiące. Inwestycja otrzymała dofinansowanie 2,4 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

– To są środki wypracowane przez mieszkańców, które są przez państwo transferowane z powrotem do samorządu – mówił Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. – Robimy z samorządem inwestycje w miejscach, które są zapomniane. W Szczecinie pewnie 90 procent osób miałoby problem ze wskazaniem, gdzie leży Krąpiel i gmina Stargard.

Zbigniew Bogucki podkreślał także, że w większości to lokalni wykonawcy realizują inwestycje z Programu Inwestycji Strategicznych.

– Tak jest i tutaj, to firma stąd, ze Stargardu jest wykonawcą – mówił wojewoda.

Droga w miejscowości Krąpiel ma być gotowa za kilka miesięcy.