Ulica Piłsudskiego
Fot. Emilia Chanczewska

Mieszkańcy pytają o pomalowaną elewację zabytkowego budynku. Stargardzkie TBS wyjaśnia

Jako ciekawostkę na fanpage’u naszego portalu pokazywaliśmy ostatnio miejsce przy ulicy Piłsudskiego 2. Zniknął działający tam od wielu lat sklep obuwniczy, wcześniejszy cukierniczy Irys. Internauci zwrócili uwagę także na coś innego.

Z końcem lipca br. przy Piłsudskiego 2 otwarta została kolejna, czwarta przy tej ulicy, Żabka. Ajent przeprowadził remont w środku, ale także pomalował cegły elewacji błyszczącą brązową farbą.

To się nazywa zeszpecenie wiekowej kamienicy! – uważa Antoni Korzeniewski, miłośnik historii miasta Stargard.

Coś na temat zniszczenia tych cegieł przy nowej Żabce? – dopytuje Anna Drabik, uważna na miejskie sprawy stargardzianka. – Nie rozumiem tego. Kto na to pozwolił?

Zarządca wspólnoty mieszkaniowej administrującej tym blokiem, Stargardzkie TBS, poinformował naszą redakcję, że była to – jak wynika z przekazanych wyjaśnień – samowola ajenta… 

Pomalowanie elewacji w obrębie sklepu Żabka nie było z nami konsultowane – informuje Ryszard Jeżak, kierownik Biura Obsługi Wspólnot Mieszkaniowych Stargardzkiego TBS. – Właściciel lokalu poinformował nas, że elewacja w obrębie sklepu była pomalowana farbą w podobnym kolorze na przełomie lat ’80-’90, a dzierżawca sklepu Żabka podjął decyzję o odnowieniu tej części elewacji poprzez pomalowanie cegieł farbą w podobnym kolorze do koloru pierwotnego.