Joanna Lebioda wernisaż
Autorka fotografii Joanna Lebioda (w środku) z dyrektor SCK Joanną Tomczak, fot. Emilia Chanczewska

Mikroświat Joanny Lebiody na czarno-białych zdjęciach kwiatów

Kolejną interesującą wystawę oglądać można przy okazji wizyty w Stargardzkim Centrum Kultury. Przez cały luty ściany Galerii 108 Hol – nad kinem zdobić będą zdjęcia kwiatów, ale zupełnie nietypowe, bo nie kolorowe lecz w czerni i bieli. Ich autorką jest Joanna Lebioda.

Wernisaż pt. „Kwiaty zaklęte w kwadraty” odbył się wczoraj, we wtorkowy wieczór, w Galerii 108 Hol SCK. Wśród jego uczestników było wielu fotografujących. Byli też pracownicy stargardzkiego sanepidu, gdzie pracuje Joanna Lebioda oraz grupy Malachit, do której należy. Wszyscy zostali zaskoczeni, ale i zauroczeni pięknem fotografii nietypowo ukazującej przyrodę.

– Fotografię artystyczną tworzę od 2018 roku – mówiła na wernisażu w SCK Joanna Lebioda, autorka fotografii. – Mam za sobą kilka indywidualnych i wiele zbiorowych wystaw. Na obecnej wystawie indywidualnej są kwiaty w nietypowym wydaniu, w czerni i bieli. Wszystkie te fotografie wykonane są w najbliższym otoczeniu, w moim ogrodzie lub łące za domem.

– Prace te kojarzą mi się ze zmysłową cielesnością – interpretowała Iwona Wiśniewska, stargardzki starosta.

Joanna Lebioda ma na koncie wiele nagród w konkursach fotograficznych. W 2022 r. uzyskała członkostwo w Fotoklubie RP i w nim tytuł Artysty Fotografa. Od 5 lat jest członkinią Fotoklubu Zamek przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a od 4 lat – grupy Malachit w DKK Stargard.

– Subtelność, delikatność, wrażliwość – mówiła wczoraj o zdjęciach Joanny Lebiody Agnieszka Garczyńska, dyrektor Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Wernisaż uprzyjemnił występ wokalistek z tria Muffinki z SCK, zdolnych podopiecznych Celiny Gładysz. Tradycyjnie był też poczęstunek.