PGE Spójnia Stargard

Młoda PGE Spójnia Stargard czwarta w Polsce. Niósł ją doping rodziców

PGE Spójnia Stargard U13 zajęła czwarte miejsce w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Polski. Piotr Rychlewski ze stargardzkiego klubu trafił do pierwszej piątki turnieju w Radomiu.

Zespół PGE Spójni Stargard U13, prowadzony przez trenera Michała Trypucia, wystąpił w turnieju finałowym w Radomiu. Rywalizowało osiem klubów.

Trzynastolatkowie PGE Spójni Stargard świetnie poradzili sobie w grupie eliminacyjnej zajmując w niej drugie miejsce, dające awans do najlepszej czwórki. Stargardzki zespół w spotkaniach grupowych pokonał MKS Piotrówka Radom 100:56, przegrał z WKK Wrocław 68:73 i wygrał z BC Swiss Krono Żary 74:72.

W półfinale turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Polski w Radomiu PGE Spójnia Stargard przegrała z MKK Pyra Poznań 68:93. W drugim półfinale Twarde Pierniki Toruń pokonały WKK Wrocław 65:60. W meczu o trzecie miejsce stargardzki zespół przegrał z WKK Wrocław 64:86. W finale turnieju zespół MKK Pyra Poznań pokonał Twarde Pierniki Toruń 80:67.

MVP turnieju finałowego U13 został wybrany Alan Chojnacki z MKK Pyra Poznań. Do pierwszej piątki turnieju w Radomiu wybrany został Piotr Rychlewski z PGE Spójni Stargard. Pozostali zawodnicy pierwszej piątki to Jerzy Jaśkowiak (MKK Pyra Poznań), Tymon Owedyk (Twarde Pierniki Toruń), Tomasz Pawlak (WKK Wrocław), Adam Sowiński (Twarde Pierniki Toruń). Kamil Kłyszejko został wybrany najbardziej wartościowym graczem PGE Spójni Stargard.

Warto podkreślić, że zespół trzynastolatków PGE Spójni Stargard mógł liczyć w Radomiu na doping swoich kibiców. Młodym koszykarzom stargardzkiego zespołu towarzyszyła grupa rodziców.