Strachocin
Fot. KPP Stargard

Młody stargardzianin znów kierował pijany

Stargardzka drogówka zatrzymała w Strachocinie kierującego volkswagenem. Okazało się, że jest pijany i że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Dostał go za… jazdę po alkoholu.

– Skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazał się 34-letni mieszkaniec Stargardu, którego policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej – komentuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierował mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów.

Policjanci drogówki KPP Stargard zatrzymali kierowcę volkswagena w Strachocinie.

– Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – informuje mł. asp. J. Siwarska. – Kierującym pojazdem okazał się 34-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 34-latek już wcześniej kierował na podwójnym gazie i ma zatrzymane prawo jazdy.

Stargardzianin został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Za to, co zrobił, odpowie przed sądem.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą!

mł. asp. Justyna Siwarska