Zatrzymanie nieletniego
Fot. KPP Stargard

Młody włamywacz złapany przez policję. Trafił z powrotem do ośrodka wychowawczego

W tym miesiącu w Stargardzie było kilka kradzieży z włamaniem do sklepów oraz kradzieży zuchwałych. Stargardzka policja zatrzymała sprawcę, 16-letniego mieszkańca Stargardu. Ma postawione zarzuty, teraz stanie przed sądem rodzinnym.

– Na początku lutego br. stargardzcy policjanci odnotowali kilka włamań do obiektów handlowych na terenie miasta – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Sprawdzali każdą informację dotyczącą sprawcy tych zdarzeń. Wytypowali 16-latka, który dobrze znany jest stargardzkiej policji. Kryminalni pojechali do miejsca, gdzie podejrzewali, że może przebywać nieletni.

16-letni stargardzianin został zatrzymany. Jak się okazało, był na tzw. niepowrocie do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci z Zespołu ds. nieletnich i patologii przedstawili mu 6 zarzutów.

– Młody włamywacz po wykonaniu z nim czynności procesowych trafił do Okręgowego Ośrodka Wychowawczego, a za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.