MotoMikołaje
Fot. Emilia Chanczewska

MotoMikołaje 2023 rozwieźli 300 paczek

W sobotę 23 grudnia 2023 roku po południu była ostatnia w tym roku akcja stargardzkich motocyklistów. Zawieźli świąteczne paczki dzieciom z placówki na ulicy Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko oraz do Ośrodka, które przy ulicy Okulickiego w Kluczewie prowadzi Stowarzyszenie Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi im. dr T. Judyma.

W sumie, w tegorocznej edycji MotoMikołajów, udało się zrobić około 300 atrakcyjnych paczek. Motocykliści spod szyldu Moto Stargard zebrali na świąteczne dary dla dzieci aż 14 tys. zł. Skuteczności i dobrej organizacji mogą im pozazdrościć nawet większe grupy.

Stargardzcy motocykliści mają intensywny czas, a za sobą wiele wyjazdów z podarunkami, a także integracyjne spotkanie.

Np. w niedzielę 17 grudnia byli z paczkami w Lutkowie pod Dobrzanami. W środę 20 grudnia odwiedzili stargardzkie Stowarzyszenie Godna Przyszłość, w czwartek 21 grudnia mieli świąteczne spotkanie w greckokatolickiej cerkwi nad Iną, u ks. Rusłana Marciszaka, swojego kapelana.

Dziś spotkaliśmy MotoMikołajów przy parkingu na ulicy 11 Listopada, skąd wyjeżdżali do placówki dla dzieci na ulicy Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko oraz do Ośrodka, które przy ulicy Okulickiego w Kluczewie prowadzi Stowarzyszenie Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi im. dr T. Judyma.

Pełen bagażnik paczek wiózł samochodem stargardzki motocyklista Janusz Kwaśniewski, ps. Strażak.

– Nie jest łatwo zebrać się przed samymi świętami, żony mają dla nas różne zadania, niestety też nie ze wszystkimi można się spotkać przez panujące choroby – mówił przed wyjazdem Janusz Kwaśniewski. – Ale na os. Lotnisko jeszcze do nas dołączą MotoMikołaje.

Relacja LIVE z dzisiejszego wyjazdu jest na naszym Facebooku.