Adam Kubicki wystawa
SCK

Można podziwiać talent artysty ze starostwa

Warto zapamiętać tę datę: piątek 29 września 2023 roku, godzina 18. To właśnie o tej porze w Galerii 108 – HOL Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się wernisaż pierwszej wystawy grafik autorstwa Adama Kubickiego, pt. „Niepamięć II”. Autora na co dzień można spotkać w starostwie przy Skarbowej 1.

– Przed nami Niepamięć II. Wernisaż wystawy Adama Kubickiego. Adam Kubicki, rocznik ’66. Na co dzień jest urzędnikiem. Pełni funkcję zastępcy kierownika wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym – informuje Maciej Dura-Pomarański, rzecznik prasowy Stargardzkiego Centrum Kultury. – Jest wielkim miłośnikiem obrazów Moneta, Daliego, Malczewskiego, Fałata czy Beksińskiego. Już od młodzieńczych lat szukał swojej artystycznej drogi – najpierw grając na gitarze, rzeźbiąc czy wywołując zdjęcia w ciemni fotograficznej.

Adam Kubicki od ponad 40 lat swoich sił próbuje w rzeźbie i malarstwie olejnym, jednak bez udziału w wystawach. Większość jego prac znalazła odbiorców w Polsce, Norwegii, Szwecji i Niemczech. Od 2019 roku za pomocą piórka, węgla i ołówka wykonał szereg szkiców przedstawiających architekturę naszego regionu. Przez ostatni rok powstało 160 rysunków o charakterze nieco abstrakcyjnym, zmuszającym do refleksji nad rzeczywistością – jak czytamy w artystycznym bio Adama Kubickiego.

Na wernisaże w SCK wstęp jest wolny.