Piotr Bukartyk & Ajagore

Można posłuchać Bukartyka i stargardzkich muzyków

Już w najbliższą sobotę, 21 października 2023 roku, o godzinie 19, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury zagra Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. Posłuchać będzie można też stargardzkich muzyków. Wystąpi główny organizator koncertu – Mariusz Zarzeczny z zespołem, zaśpiewa Nailah Vitha.

– Najprawdopodobniej jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego! Piotr Bukartyk wespół z supergrupą AJAGORE wreszcie pojawi się u nas! W dodatku z Nowym Programem, ale co się za tym kryje dowiemy się dopiero przy osobistej konfrontacji. Czekamy z ekscytacją na nowe rymy, piosenki i Piotra Bukartyka. Pisze do rymu i układa do niego melodie, a potem to śpiewa – informuje stargardzki wokalista i harmonijkarz Mariusz Zarzeczny, który organizuje koncert wspólnie ze Stargardzkim Centrum Kultury. – Od 16 lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z gitarzystą Krzysztofem Kawałko lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój Fanklub. PIOTR BUKARTYK. To oczywiste, że uwielbia się chwalić i mógłby tu godzinami rozprawiać o swoich wiekopomnych osiągnięciach, ale ponieważ pisząc to patrzy sobie na ręce, doda tylko, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i – jak twierdzi żona – mógłby trochę schudnąć. My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu!

Plakat wydarzenia

W sobotę, na Małej Scenie SCK wystąpią też Nailah Vitha i Mariusz Zarzeczny.

Nailah Vitha – Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie, w klasie fortepianu. Wokalistka, przez 13 lat działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Aktualnie studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej (specjalność prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej z wokalistyką jazzową). Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i festiwali wokalnych.

Akompaniament:

Michał Chmielenko – gitarowy samouk, na co dzień student Politechniki Morskiej, na kierunku Zarządzanie inżynierią produkcji. Jego największą muzyczną inspiracją jest gitarzysta John Frusciante z zespołu Red Hot Chilli Peppers.

Marcin Rakowski – perkusista. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i koncertuje w całej Polsce. Jest nauczycielem gry na perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej.

Mariusz Zarzeczny z zespołem w składzie:

Mariusz Zarzeczny – wokalista, harmonijkarz. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie – Magister Sztuki w zakresie Edukacji Muzycznej. Laureat nagrody prezydenta – animator – twórca kultury w Stargardzie. Występuje cyklicznie od 2010 roku na scenie Woodstockowej Pol’and’Rockowej z Piotrem Bukartykiem. Supportował i występował na jednej scenie między innymi właśnie z Piotrem Bukartykiem, Damianem Ukeje, Marylą Rodowicz, Katarzyną Nosowską, Piotrem Banachem, Grzegorzem Kupczykiem, Wojciechem Hoffmannem, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), Andrzejem Piasecznym, IRĄ, BaiKą, Stachurskim, z zespołem Zielone Żabki, After Blues, Romanem Puchowskim, Maleo Reagge Rockers, Sexbombą, Lady Pank czy Kultem.

Marcin Rakowski – perkusista. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i koncertuje w całej Polsce i za granicą. Laureat nagrody prezydenta Stargardu Artysta/Twórca. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest nauczycielem gry na perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Współpracuje z Cameratą Stargard, Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie, Operą na Zamku i Filharmonią w Słupsku.

Daniel Szydłowski – gitara basowa.

Mateusz Gracz – gitara elektryczna.

Można dołączyć do wydarzenia na FACEBOOKU.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży (27 zł ze Stargardzką Kartą Mieszkańca) i 40 zł w dniu koncertu, w kasie SCK i na STRONIE.