Wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Można przechodzić pod wiaduktem z jednej i drugiej strony

Nieco lepiej mają teraz piesi przechodzący pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską z Wyszyńskiego w Stargardzie.

Idąc z jednej strony miasta na drugą, przechodząc pod wiaduktem w centrum miasta można już korzystać z obu przejść. Wcześniej można było przejść tylko od strony centrum przesiadkowego i ulicy Drocowej, obecnie można przechodzić także od strony ulicy Bema i poczty.

Wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Od tej drugiej strony ułożony już został nowych chodnik i wyznaczony został fragment ścieżki rowerowej. Prace przy tym się zakończył i przejście z tej strony wiaduktu zostało otwarte dla pieszych. Po drodze mogą oni zobaczyć postępy prac obok wiaduktu, od strony poczty. Tam między innymi wybudowano schody, któe prowadzić będą na jeden z peronów dworca kolejowego.

Wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

W Stargardzie trwa przebudowa czterech wiaduktów. A to powoduje spore utrudnienia w ruchu, zaróno pojazdów, jak i pieszych. Co jakiś czas zmieniana jest tymczasowa organizacja ruchu. Obecnie otwarte dla ruchu są drogi po wiaduktami przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego, Pierwszej Brygady/Konopnickiej i ulicy Składowej. Natomiast zamknięta dla ruchu, pojazdów i pieszych, jest droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Przebudowa wiaduktów to inwestycja PKP PLK.