motorower
Fot. KPP Stargard

Na motorowerze naćpany i bez prawa jazdy

21-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W trakcie legitymowania okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego nie ma wymaganych uprawnień – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie kontroli mundurowi zwrócili również uwagę na zachowanie 21-latka, które wzbudziło podejrzenia. Poddali go badaniu na zawartość środków odurzających. Wynik jednoznacznie wskazał, że 21-latek był pod wpływem amfetaminy. Dodatkowe badanie krwi pomoże określić, jakie stężenie tej substancji było w organizmie.

Naćpany motorowerzysta został zatrzymany. Trafił na policyjną komendę w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Teraz, oprócz popełnionego wykroczenia związanego z brakiem uprawnień, 21-latek odpowiadać będzie również za przestępstwo – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.