Stargard policja na ulicy Towarowej
Fot. Grzegorz Drążek

Na objeździe wiaduktu w Stargardzie późną porą i w wolne dni też można natknąć się na policjantów

Stargardzcy policjanci nie tylko w środku dnia i nie tylko w dni powszednie prowadzą kontrole na ulicy Towarowej w Stargardzie.

Pisaliśmy już na naszych łamach, że niejeden kierowca nie stosuje się do tymczasowego oznakowania obowiązującego w związku z objazdem zamkniętej drogi pod wiaduktem i skręca w lewo w ulicę Towarową jadąc od strony ulicy Konopnickiej. Zakaz nie obowiązuje pojazdów budowy.

W związku z tym stargardzcy policjanci dość często prowadzą kontrole na ulicy Towarowej. Kierowcy, którzy wyjeżdżając spod wiaduktu przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady skręcą w lewo w ul. Towarową, łamiąc zakaz takiego skrętu, mogą wpaść w sidła policjantów, którzy zwykle ustawiają się przy budynku urzędu skarbowego.

Policjanci prowadza tam działania nie tylko w środku dnia i nie tylko w dni powszednie. Mozna ich spotkać na ulicy Towarowej także w święta. My zauważyliśmy patrol policji dzisiaj przed godziną 20.

Kierowcy, którzy zostana przyłapani na skręcaniu mimo zakazu muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem. Najniższy to 50 złotych. Policjanci mogą też dać pouczenie.

Podobny zakaz, wprowadzony tymczasowo w związki z objazdem wiaduktu, obowiązuje na skrzyżowaniu ulic Bogusława IV i Barnima. Tam nie można skręcić w lewo wyjeżdżając spod wiaduktu przy ul. Bogusława IV. Zakaz nie dotyczy autobusów komunikacji miejskiej.