osiedle Tysiąclecia
Fot. Emilia Chanczewska

Na osiedlu Tysiąclecia w Stargardzie powstaje nowy biurowiec. Są utrudnienia w przejeździe

Dobiega końca budowa nowego obiektu w ścisłym centrum miasta. Na osiedlu Tysiąclecia, za PKO przy ulicy Wyszyńskiego, działać będzie nowy budynek, o funkcji biurowo-usługowej. Trzeba się liczyć z utrudnieniami na drodze w tej okolicy.

Trwają przygotowania do instalacji kanalizacji w nowym biurowcu, którego budowa ruszyła w połowie 2016 roku.

Okoliczni mieszkańcy zastanawiali się wówczas co to za budowa i dlaczego rozebrany został zabytkowy budynek?

Kompetencje w zakresie kontroli nad wszelkimi robotami budowlanymi posiada Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Z wiedzy, którą posiadamy wynika, że starostwo wydało inwestorowi pozwolenie na rozbudowę, nadbudowę i przebudowę budynku usługowego – po częściowej rozbiórce istniejącego obiektu. Jeżeli rozebrany budynek rzeczywiście był zabytkowy, to pojawia się jeszcze kwestia zgody ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

informował we wrześniu 2016 roku Urząd Miejski w Stargardzie

Jak zapewnia dziś inwestor, stargardzki przedsiębiorca, budowa ma wszelkie wymagane zezwolenia. Zapowiada, że w budynku, który składa się z odbudowanej części na styl zburzonej zabytkowej oraz części nowoczesnej, będą niebawem do wynajęcia lokale biurowe i usługowe.

Tymczasem nowy obiekt trzeba podłączyć do kanalizacji. W najbliższych dniach trwać będą prace, które utrudniają przejazd i przechodzenie na tym odcinku.