Monitoring SOK
Fot. KG SOK

Na poczekalni dworca PKP w Stargardzie SOK zatrzymała kieszonkowca

Jak podkreśla Komenda Główna Straży Ochrony Kolei, dzięki czujności i szybkiej reakcji dyżurnego SOK, a także sprawnemu systemowi monitoringu, SOK-iści doprowadzili do ujęcia złodzieja telefonu.

– We wtorek, 3 grudnia 2023 roku, dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Stargardzie, podczas obserwacji monitoringu wizyjnego stacji Stargard, zaobserwował na poczekalni dworcowej mężczyznę poszukiwanego przez policję, za kradzież telefonu komórkowego podróżnemu, do której doszło 29 grudnia 2022 roku – informuje KG SOK. – Na teren dworca błyskawicznie skierowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Stargardzie.

Po kilku minutach patrol SOK ujął poszukiwanego sprawcę kradzieży. Złodziej był na holu kasowym, nie zdając sobie sprawy, że jest pod stałą obserwacją SOK-istów. Po zatrzymaniu powiadomiona została stargardzka policja.

– Jak się okazało, 34-letni kieszonkowiec był poszukiwany również za wcześniejsze kradzieże na terenie Stargardu i Szczecina – informuje SOK. – Ujęty złodziej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie do dalszego postępowania.

Całodobowy monitoring na dworcach, stacjach i przystankach osobowych pomaga Straży Ochrony Kolei w zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Komenda Główna Straży Ochrony Kolei