Mapa trasy maratonu MTB wokol jeziora Miedwie
Ilustracja STC Stargard. Mapa trasy maratonu wokół jeziora Miedwie

Na rowerach dookoła Miedwia. Wyścigi dzieci na promenadzie

Szesnasta edycja maratonu rowerowego MTB wokół jeziora Miedwie odbędzie się w sobotę, 23 lipca.

Trasa maratonu rowerowego MTB wokół jeziora Miedwie liczy 58 kilometrów. Uczestnicy przejadą po różnego rodzaju nawierzchniach dróg, od asfaltowej do gruntowej. Start i meta będą na nadmiedwiańskiej promenadzie w Morzyczynie.

Na liście startowej są 264 osoby (stan na 18 lipca, godzina 12). W tym jest 30 osób, które wystartują, w rozgrywanych podczas maratonu MTB wokół Miedwia, Mistrzostwach Polski Strażaków PSP.

Wpisowe do udziału w maratonie rowerowym wynosi 100 złotych. Wpisowe w tej wysokości obowiązuje przy zapisach przez internet, które potrwają do 20 lipca. Później jeszcze, 22 i 23 lipca, będzie można zapisać się do udziału w biurze zawodów, na terenie amfiteatru w Morzyczynie. Wtedy wpisowe wyniesie 130 zł.

Tradycyjnie, w ramach tego wydarzenia odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci na nadmiedwiańskiej promenadzie. Udziałjest bezpłatny. Będą kategorie wiekowe 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat.

Więcej informacji o maratonie rowerowym na stronie internetowej Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, organizatora tego wydarzenia. Tam także informacje o zapisach.

Ważne dla kierowców

23 lipca 2022 roku, w związku z maratonem MTB wokół Miedwia, o godzinie 10.30 na czas startu zawodników, zamknięta zostanie ulica Szczecińska w Morzyczynie, na odcinku od stacji paliw do skrzyżowania z drogą w kierunku Kunowa. Policja i straż pożarna mają kierować ruchem na drodze i wskazywać kierowcom objazdy