Maraton rowerowy wokół jeziora Miedwie

Na trasie XVI Maratonu Rowerowego Dookoła Jeziora Miedwie

349 osób sklasyfikowanych zostało w szesnastej edycji maratonu rowerowego, która odbyła się 23 lipca.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mieli do pokonania liczącą 58 kilometrów pętlę wokół podstargardzkiego jeziora. Trasa maratonu przebiega przez powiaty stargardzki, pyrzycki i gryfiński. Start i meta są na promenadzie w Morzyczynie.

Trasa nie należy do najłatwiejszych. Uczestnicy jadą po różnych nawierzchniach dróg. Są odcinki asfaltowe, obłożone kostką, są drogi polne i gruntowe.

Zwycięzcą szesnastej edycji Maratonu Rowerowego Dookoła Jeziora Miedwie został Adam Adamkiewicz z miejscowości Grabonóg, strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Jego czas to 1.31.12,88 godz. Na drugim miejscu uplasował się stargardzianin Igor Sęk (1.31.51,02). Trzecie miejsce zajął Andrzej Felisiak z Goleniowa (1.31.51,53).

Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Pindera ze Szczecina (1.46.16,05). Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Szpulewskalarek z Łukowa (1.50.54,16). Trzecia była Helena Słowińska-Semczak z Morzyczyna (1.52.51,53).

Maraton rowerowy wokół Miedwia był także mistrzostwami Polski strażaków z komend Państwowej Straży Pożarnej. Pierwsze miejsce zajął zwycięzca maratonu Adam Adamkiewicz z KM PSP Poznań, drugi był Wojciech Damęcki z KPPS Mrągowo (1.33.29,37), a trzecie miejsce zajął Michał Kopeć z KM PSP Olsztyn (1.33.35,13).