Policja na Gdańskiej
Policja na Gdańskiej, fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Na ulicy Gdańskiej policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę seata

Kolejny kierujący na podwójnym gazie wpadł w ręce stargardzkiej policji. Tym razem to 39-letni stargardzianin, który wydmuchał ponad promil alkoholu.

39-latek kierował seatem nie trzymając się swojego pasa jezdni, czym stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia.

– Mundurowi na ulicy Gdańskiej w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – informuje dziś mł. asp. Dorota Biernikowicz z KPP Stargard. – Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Pijanemu kierowcy policja zatrzymała uprawnienia do kierowania.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny – dodaje mł. asp. Dorota Biernikowicz.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

mł. asp. Dorota Biernikowicz, KPP Stargard