Zatrzymanie na Wyszyńskiego
Zatrzymanie na Wyszyńskiego, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Na ulicy Wyszyńskiego wpadł kolejny amator trawki

Młody mieszkaniec okolic Stargardu próbował uniknąć spotkania z policyjnym patrolem. Miał przy sobie marihuanę. Został zatrzymany i spędził noc na komendzie.

– Mundurowi podczas patrolu ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie zauważyli młodego mężczyznę, który widząc umundurowany patrol zaczął nerwowo się zachowywać, od razu zmienił kierunek poruszania się – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Takie zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Doskonale wiedzą, że za takim zachowaniem najczęściej kryje się chęć uniknięcia spotkania z mundurowymi z obawy przed zatrzymaniem. Przypuszczenia okazały się słuszne, 25-latek miał przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę, której posiadanie jest zabronione.

25-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

– Przestępstwo posiadania środków zabronionych zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.