Bobrowa Polana
Fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Nareszcie! Będzie monitoring na Bobrowej Polanie w małym lasku

Są pieniądze na powstanie nowej ścieżki zdrowia, założenie monitoringu i na elementy małej architektury na Bobrowej Polanie. To popularne miejsce rekreacji w lasku za ulicą Reymonta w Stargardzie. Niestety także wśród wandali…

Bobrowa Polana w lasku, który administracyjnie należy do podstargardzkiego Żarowa, to świetne miejsce do organizowania plenerowych imprez. Odbyło się tam wiele warsztatów ekologicznych, happeningów z okazji Dnia Ziemi, czy prywatnych imprez, bo miejsce jest ogólnodostępne.

Niestety wiele razy wyposażenie polany było niszczone, a imprezowicze zostawiali po sobie totalny syf. Mieszkańcy apelowali wtedy, by założyć kamery monitoringu, które odstraszałyby chuliganów.

Jak informuje powiat stargardzki, otrzymał on unijne dofinansowanie w wysokości 24 687 zł na wyposażenie Bobrowej Polany. Całkowita wartość zadania to 38 798,44 zł. Jego cel, to powstanie na Bobrowej Polanie ścieżki zdrowia, monitoringu oraz elementów małej architektury.

Projekt „Bobrowa Polana – miejsce rekreacyjno – integracyjne w powiecie stargardzkim”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, realizuje powiat stargardzki.