Listy
Zatrzymany stalker

Poszukiwany od 4 lat stalker recydywista zatrzymany przez stargardzką policję

Na 4 lata do więzienia trafił 36-letni Tomasz P. spod Stargardu. Ma on już na swoim koncie odbyty roczny wyrok za stalking. Dręczył psychicznie, fizycznie oraz szkalował w internecie sąsiadów i ich całą rodzinę. Teraz za kraty trafił za groźby karalne oraz fałszywe oskarżenia.

Sukces stargardzkiej policji! Poszukiwany od 2018 roku przestępca zatrzymany na terenie gminy Kobylanka. To znany stalker, który dręczył swoich byłych sąsiadów z ulicy Chrobrego w Stargardzie i całą ich rodzinę. Tę bulwersującą sprawę poruszały media, także ogólnopolskie. W ostatnich latach Tomasz P. szkalował w internecie stargardzkich sędziów, policjantów, a także wyżej podpisaną dziennikarkę, posługując się bezprawnie wizerunkami oczernianych osób.

Siebie w social mediach przedstawiał następująco: Szczęśliwy mąż i tata. Dziennikarz i niemiecki przedsiębiorca.

Policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy na terenie naszego powiatu zatrzymali 36-letniego stargardzianina, który poszukiwany był 6 listami gończymi, 2 nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd i 3 zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu wydanymi przez prokuraturę – poinformowała dziś mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Łącznie do odbycia ma karę 4 lat pozbawienia wolności. 36-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2018 roku. Poszukiwany był m.in. za przestępstwo kierowania gróźb karalnych wobec innej osoby. Stargardzcy kryminalni ustalili miejsce jego pobytu, a następnie zatrzymali. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 lata.

Tomasz P. poszukiwany był na podstawie art. 190 par. 1 kodeksu karnego: Grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona (groźba karalna), art. 234: Fałszywe oskarżanie innej osoby o popełnienie czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne (fałszywe oskarżenie).